Tor kartingowy dla fanów motoryzacji

Około 2008 roku rozpoczął się szał na wyścigi w Polsce. Wszystko to za sprawą Roberta Kubica – polskiego rodzynka wśród najlepszych kierowców świata – w Formule Pierwszej. Szał tak duży, ze wiele osób zamarzyło o powtórzeniu wyczynu utalentowanego Polaka.

Początki Kubicy

Robert Kubica rozpoczął karierę kierowcy wyścigowego od kartingu. Już w wieku sześciu lat rozpoczął oficjalne ściganie, od tamtego czasu wielokrotnie zwyciężając mistrzostwa Polski czy Włoch. Następnie przebył tradycyjną drogę kierowcy F1 – Formula Renault 2000, Formula 3, Formula 3.5 i w końcu, po kilku latach, Formula 1. Najważniejsze były jednak początki, dzięki którym w polskim kierowcy wykształciły się wszystkie istotne dla wyścigów umiejętności.

A więc na tor kartingowy!

Zanim jednak którykolwiek rodzic podejmie decyzję o wysłaniu dziecka na tor kartingowy, należy odpowiednio się zastanowić, czy jest to kariera dla każdego. Obecne trendy pokazują, że znacznie bardziej pożądani są kierowcy, którzy przyprowadzają ze sobą sponsorów czy pieniądze. Ryzyko jest więc wysokie, a finalnie może być to niezwykle kosztowne (szczegóły tutaj).

Niemniej, odpowiednio dobrany tor kartingowy Poznań może być jednym z miejsc, gdzie będzie on najlepszym wyborem, odpowiednie fundusze oraz przemyślany rozwój może sprawić, że pewnego dnia w padoku pojawi się więcej Polaków.