Sportowe opony od Michelin

Michelin Pilot Sport 4 to następca doskonałego modelu Sport 3, zapewniający zwiększoną przyczepność oraz maksymalne osiągi.

Wiedza wynikająca z doświadczenia

Opony sportowe od Michelin powstały we współpracy z największymi koncernami, których pojazdy są odpowiednie do jazdy sportowej. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu tych firm, a także wnikliwej obserwacji zawodów sportowych, możliwe było stworzenie opony Michelin Pilot Sport 4.

Opony te oferują zwiększoną przyczepność i bezpieczeństwo, a przy tym maksymalne osiągi i dużą odporność na uszkodzenia wynikające z jazdy wyczynowej po różnych nawierzchniach i przy różnych warunkach atmosferycznych.

Poprawiona przyczepność

Zastosowanie specjalnej mieszanki gumy z krzemionką oraz elastomerami funkcjonalnymi pozwala na znaczne zwiększenie przyczepności pojazdu be względu na warunki atmosferyczne. To sprawia, że jazda sportowa jest znacznie bezpieczniejsza.

Głębokie i szerokie kanały wzdłużne pomagają w efektywnym i szybkim odprowadzaniu wody, pozostawiając opony maksymalnie suche i tym samym lepiej trzymające się podłoża.

Dynamic response dla lepszej kontroli pojazdu

Nowoczesna technologia dynamic response pozwala na szybsze i precyzyjniejsze przenoszenie ruchu kierownicy na opony. Technologia ta polega na opasaniu aramidowo – nylonowym, które zapewnia dużą czułość opon na ruchy kierownicy.

Asymetryczny wykrój bieżnika również podnosi reaktywność opon, a przy tym poprawia styk opony z nawierzchnią, po której przemieszcza się samochód.