Czy auta z bezkluczykowym systemem dostępu są dobrze zabezpieczone przed kradzieżą?

Samochód wyposażony w system Keyless to olbrzymia wygoda i luksus. Nie musimy już szukać kluczy w torebkach i kieszeniach ani zastanawiać się, czy aby na pewno zamknęliśmy auto. System działa bajecznie prosto: podchodzimy do auta, możemy otworzyć drzwi i odpalić silnik. Natomiast jeżeli oddalimy się od pojazdu bez zamknięcia drzwi, to auto samo wykryje brak obecności kluczyka i drzwi zamkną się automatycznie.

Rozwiązanie to jednak nie jest pozbawione wad. One są związane z ciągłym wysyłaniem sygnału przez kluczyk, niezależnie od tego czy rzeczywiście aktualnie jest to potrzebne. Pierwszym negatywnym skutkiem jest szybsze zużycie baterii a drugim olbrzymie ryzyko uzyskania dostępu do naszego auta przez osoby niepowołane.

Czy system Keyless rzeczywiście da się tak łatwo oszukać?


Niestety, jest to bajecznie proste. Najprostszy mechanizm wymaga współpracy dwóch złodziei wyposażonych w odpowiednie urządzenia. Pierwszy złodziej chwyta klamkę samochodu, który wysyła zapytanie do klucza. Jest ono przechwytywane przez odpowiednie urządzenie i przesyłane do drugiego wspólnika, który przebywa w pobliżu właściciela auta, którego kluczyk nieustannie emituje sygnał.

W ten sposób złodzieje poprzez wprowadzenie pośredniczących urządzeń wzmacniających sygnały są w stanie doprowadzić do zasymulowania obecności kluczyka w pobliżu auta. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na użycie etui, którym będzie klatka Faradaya na kluczyki to możemy czuć się bezpieczni. W tej sytuacji komunikacja z naszym kluczykiem nie jest możliwa tak długo, dopóki jest on umieszczony w etui.

Zainteresowany? Kliknij i kup na

https://e-keyless.pl/klatka-faradaya-na-kluczyki-samochodowe-keyless