Co obejmuje autodetailing?

Autodetailing to specjalistyczna usługa, która polega na bardzo dokładnym wyczyszczeniu samochodu oraz zabezpieczeniu go przed zanieczyszczeniami. To ogół czynności, które można wykonać, aby auto wyglądało znów jak nowe… albo lepiej niż nowe.

Renowacja


Autodetailing obejmuje zabiegi renowacyjne, czyli przywracające dawny blask. Najczęściej wykonuje się renowację lakieru, który przez lata użytkowania może wyglądać nieciekawie. Drugi element, który wymaga renowacji to klosze i lampy. Zdarza się, że z czasem mogą one matowieć lub pękać. Mikrozniszczenia można spolerować, tak by lampa wyglądała jak nowa.

Czyszczenie


Zabiegi obejmujące czyszczenie auta w ramach autodetailingu obejmują bardzo dokładne jego mycie, czyli mycie detailingowe. Jego celem jest usunięcie każdego pyłku i każdej drobinki z wnętrza auta. Jest to też czyszczenie nadkoli, czy komory silnika. To też pranie tapicerki samochodowej oraz polerowanie i woskowanie lakieru. Najważniejsze jest by te czynności były wykonywane dokładnie i z dużą dbałością o szczegóły.

Konserwacja


Elementem autodetailingu jest też konserwacja elementów samochodu. Obejmuje ona np. kładzenie specjalnych powłok nanotechnologicznych, których celem jest zabezpieczenie lakieru przed poważniejszymi uszkodzeniami jego powierzchni. W tym celu można wykorzystywać kilka rodzajów powłok – kwarcową, hydrofilową, ze szkłem hydrofobowym. Każdy z tych rodzajów charakteryzuje się innymi cechami. W związku z tym, zalecany jest w innej sytuacji i dla uzyskania innego efektu.