Jak wygląda elektromobilność w Polsce?

Jak wygląda elektromobilność w Polsce

Nie da się ukryć, że obecnie kraje o wysokim poziomie rozwoju gospodarczego coraz chętniej zwracają się w stronę nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Większość z nich ma na celu znacznie limitowanie zanieczyszczeń, które emitowane są do atmosfery i po prostu uczynienie kraju bardziej przyjaznym pod względem ekologicznym. W pierwszej kolejności pod lupę poszły samochody z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Elektromobilność miała powoli zastępować je autami z napędem elektrycznym. Wobec tego jak wygląda elektromobilność w Polsce?

Elektromobilność w Polsce

Mówiąc o elektromobilności w Polsce tak naprawdę nie mamy się czym pochwalić. Głównie wynika to z faktu, że na tle naszych, wysoko rozwiniętych sąsiadów europejskich dalej pozostajemy mocno w tyle. Nie da się ukryć, że elektromobilność w Polsce dalej nie jest kwestią, którą polski rząd wyjątkowo się zainteresował. Tak naprawdę, nie można zaprzeczyć, że stawianie stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, a także stawianie kolejnych punktów ładowania to ogromny wydatek. Jak na tę chwilę jasno można stwierdzić, iż nic nie wskazuje na to, by nasz kraj mógł temu w pewien sposób podołać. Analogicznie skoro nie ma wystarczającej ilości punktów, w których takie samochody można naładować, nic nie jest w stanie przekonać kierowców do tego, by z dnia na dzień zamienili swoje samochody i zdecydowali się na te, z napędem elektrycznym. Elektromobilność w Polsce szerzej opisana jest w tym wpisie – https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/elektromobilnosc-modny-trend-czy-konieczna-rewolucja.

jak wygląda elektromobilność w polsce

Czy polski rząd planuje zmiany w zakresie elektromobilności w kraju?

Nasz rząd snuje poniekąd plany odnośnie zwiększenia poziomu elektromobilności w Polsce. Nie da się jednak ukryć, że wcielenie ich w życie może być dość trudne. Jak na tę powiedzieć można, że został w statystykach odnotowany wyraźny wzrost kupna pojazdów z napędem elektrycznym. Można więc stwierdzić, że zmotoryzowani zrobili już swój pierwszy krok w stronę bycia przyjaznym środowisku. Teraz wszystko zależy od polskiego rządu, który powinien dołożyć wszelkich starań i funduszy, do rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.