Cechy stacji szybkiego ładowania auta

stacja ładowania

Stacje szybkiego ładowania samochodu to produkty dostępne na rynku, z których skorzystają kierowcy aut elektrycznych. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem na rynku, a producenci stacji oferują ciekawe modele bazujące na nowoczesnej technologii. Czym cechuje się stacja szybkiego ładowania pojazdu? Jakie zalety ma wallbox?

Stacje szybkiego ładowania samochodu

Profesjonalne ładowarki odznaczają się dobrą mocą ładowania, co przekłada się na sprawne naładowanie baterii w aucie. Okazuje się, że ładowanie za pomocą zwykłego gniazda wymaga około 12 godzin, a nowoczesne urządzenia mogą znacznie skrócić ten czas. Szybkie ładowanie odbywa się nawet w pół godziny i pozwala naładować 80% stanu baterii. Poza tym istotne jest bezpieczeństwo. Warto dobrać taką stację ładowania, która posiada zabezpieczenia przed zwarciami, przepięciami i przeciążeniami. 

 Wallbox – jak wygląda ładowanie auta?

stacja ładowania

 Na rynku znajdziemy dwa  typy wtyczek:

  • prądu stałego,
  • prądu przemiennego.

Jeśli chodzi o ładowanie prądem przemiennym, sam czas ładowania jest zależny od pojazdu oraz samej stacji ładowania. Między ładowarką a pojazdem następuje komunikacja – auto określa maksymalną moc ładowania, która uzależniona jest od mocy przetwornicy znajdującej się w aucie. 

W przypadku ładowania stałym prądem, proces odbywa się za pomocą ładowania akumulatorów w sposób bezpośredni. Wtyczki stałego prądu pozwalają bardzo szybko przeprowadzić zadanie. Nowoczesne wallboxy cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku i cechują się dobrą jakością.