Salony samochodowe Hyundai w Polsce

nowe auto prosto z salonu

Marka Hyundai jest obecnie znana na całym świecie, w tym oczywiście również w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza takim samochodom, jak Hyundai Pony, Santa Fe, i30 oraz Tucson.

Historia marki Hyundai

Tuż po zakończeniu II wojny światowej, w 1947 roku w Południowej Korei powstała firma Hyundai Engeenering and Construction. Początkowo zajmowała się ona budownictwem, jednakże dwadzieścia lat później rozpoczęła swoją działalność na rynku motoryzacyjnym. Po wyodrębnieniu od Hyundai Group, Hyundai Motor Company podpisała umowę z Fordem i już rok później rozpoczęła produkcję aut na licencji. W 1968 roku z taśmy zjechał pierwszy samochód o nazwie Hyundai Cortina. Na pierwszy zaś samodzielny samochód trzeba było czekać kilka lat – do 1974 roku. Niegdyś był niezwykle popularny, a dziś przywodzi na myśl jedną z popularnych bajek, bowiem nazywał się Pony. Warto również wspomnieć, że był także znany w Europie i w Polsce.

Wśród znanych modeli tej marki wymienia się między innymi Hyundai i40, Tucson, Santa Fe, Veloster, Getz i wiele innych. W Polsce firma o nazwie Hyundai Motor Polska powstała dopiero w 1993 roku.

Salon samochodowy, czyli fachowa pomoc na miejscu

Salony samochodowe mają za zadanie sprzedawać nowe samochody danej marki. Często zdarza się też, że oferują auta używane. Oprócz tego, każdy zakup obejmują opieką ze strony serwisanta i gwarancją – najczęściej kilkuletnią.

Salon samochodowy Hyundai

Marka Hyundai w chwili obecnej posiada w Polsce ponad trzydzieści salonów samochodowych – sprawdź ten, które można znaleźć między innymi w Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie oraz Toruniu. Pełną listę można znaleźć na polskiej wersji strony internetowej południowokoreańskiego koncernu. Co więcej, podane są również numery do poszczególnych salonów oraz dni i godziny otwarcia.