Odzież motocyklowa – jak o nią zadbać?

odzież motocyklowa

W jednej spośród reklam od Harleya Davidsona, wystąpiło zdanie, które w dosłownym tłumaczeniu brzmi następująco: Ubieramy się na czarno, gdyż dzięki temu nie widać naszej słabości i brudu. Oczywiście jest to wyłącznie przenośnia, ponieważ odzież motocyklowa wymaga czyszczenia bez względu na barwę. Sztuką jest jednakże to, aby odzież na motocykl zachowała swój kolor, jej membrana nie uległa zniszczeniu, zaś nieprzyjemna woń zniknęła. Dostępnych jest wiele specyfików, które wspomagają pranie oraz impregnacje. Warto zapoznać się z nimi i nabyć parę spośród nich, żeby możliwie było odświeżenie każdej części strony w dowolnym momencie. 

Pranie oraz czyszczenie tekstyliów, jak i skóry 

Różne rodzaje surowców wymagają zastosowania różnego typu środków i impregnatów. Czasami wystarczające będzie czyszczenie szczoteczka oraz letnią wodą na wierzchu, jednakże jeśli brud jest trudniejszy do usuwania, zaś ubranie wydziela nieprzyjemną woń, warto jest skorzystać z pomocy profesjonalnego preparatu. Piorąc ubranie w pralce, zrezygnujmy z używania proszków do prania czy też płynów zawierających lanolinę, ponieważ mogą one zatykać pory w membranie i zmniejszać ich skuteczność. 

Impregnaty do motocyklowej odzieży 

Po procesie prania oraz suszenia odzieży motocyklowej, należy przeprowadzić impregnację. To, jak długi czas wytrzyma ubiór, zależne jest od poziomu zastosowanej ochrony. Impregnacja tekstyliów oraz skór odbywa się z użyciem specjalistycznego preparatu do impregnacji na powierzchnię zewnętrzną ubrania.