Jak wybrać dobre kurtki motocyklowe?

kurtki motocyklowe

Każdy motocyklista sam decyduje, czy kupić specjalną kurtkę motocyklową, czy zadowolić się cywilnym ubraniem. Niektórzy wolą nie wydawać dodatkowych pieniędzy, wierząc, że ich kurtka jest wystarczająco mocna, by ochronić ich podczas upadku, inni kupują nową co sezon, przeglądając dziesiątki opcji. Doświadczeni motocykliści wiedzą, że każdy od czasu do czasu upada i lepiej jest zadbać o siebie wcześniej, niż później tracić czas i pieniądze na lekarzy. Jest tańszy.

Do czego służy kurtka motocyklowa?

  • Ochrona skóry przed oparzeniami o asfalt, przed tarciem o nawierzchnię drogi podczas upadku z motoru;
  • Chroni motocyklistę przed zmiennymi warunkami pogodowymi – deszczem, wiatrem, śniegiem itp.

I nie mniej ważny element wizerunku – kurtka motocyklowa natychmiast daje innym do zrozumienia, kto przed nimi stoi, potrafi bez słów opowiedzieć o filozofii i światopoglądzie człowieka.

Moda dla motocyklisty

Nie wszystkie kurtki motocyklowe wyglądają jak typowy uniform motocyklisty, niektóre nie różnią się od tych noszonych na co dzień (zobacz). Podręcznikowy motocyklista nie miałby nic przeciwko oldschoolowej skórzanej kurtce, ale wielu właścicieli motocykli używa ich do dojazdów do pracy, więc wybierają kurtkę motocyklową, która jest wygodna w biurze, restauracji, kinie i innych miejscach rozrywki.

Jedyne, czym te kurtki motocyklowe różnią się od odzieży wierzchniej z tradycyjnych sklepów, to wyjątkowo gęsta tkanina, która nie strzępi się po upadku na asfalt, a także pewne elementy kroju, pozwalające na umieszczenie dodatkowej ochrony pod kurtką. Rękawy są na tyle duże, że można w nich umieścić ochraniacze na łokcie, a na klatce piersiowej, plecach i ramionach znajdują się specjalne kieszenie na bieżnik, które chronią nie tylko przed zadrapaniami, ale także przed uderzeniami i złamaniami podczas upadku.